2016 olime tublid. 2017 teeme rohkem!

 

Erakond Eestimaa Rohelised

2016 aasta kokkuvõte

Rohelistel oli huvitav aasta!

(kui tahad pikema jutu vahele jätta ja kohe tegudele asuda, siis vaata lõppu)

Põhikirjast §2: Erakond on ellu kutsutud, et poliitilise tegevuse abil vähendada inimeste kahjulikku mõju keskkonnale ning kasutada selleks arukaid ja ajakohaseid lahendusi. Erakond seab oma tegevuses eesmärgiks säästlike, heaolu ning tervist tagavate tehnoloogiate loomisele ja rakendamisele kaasaaitamise ning otsedemokraatlike mehhanismide juurutamise Eesti poliitilisse kultuuri ja praktikasse, et toetada ja suurendada kodanike võimalusi riigijuhtimisprotsessist vahetult osa võtta.

Meie tegevus loeb Eesti inimestele – kasvasid liikmete arv (15.01.2017 seisuga 1065) ja liikmemaksude laekumine. 2016 aastal liikmemaksu tasuti 2485€ (2015 aastal 2300€). Annetusi tehti erakonnale 11625€ (liikmed 6271€, mitteliikmed 5354€). 2016 tulude väljavõte siin.

Vormista oma püsikorraldus KOHE!

eestimaa_rohelised_logo_svg-%e2%80%8e-svg-file-nominally-424-x-201-pixels-___

Erakonna eelmise aasta olulisemad sündmused, tegemised ja statistika:

 • 2015 aasta lõpus toimus kliimamarss, millest genereerisime indu ja energiat terveks järgnevaks aastaks! Marsile eelnes ka kliimakonverents riigikogus, mille refereeringut võib näha siin.
 • Erakonna stuudio aadressil Peeter Süda 1 oli aastaringses kasutuses nii erakonna kui teiste organisatsioonide poolt (MTÜ Noored Rohelised, Ecocoins, Ubuntu Eesti, Piraadipartei, Ökoriik Eesti, jne.) Juhatus ja volikogu kohtusid eelmisel aastal viiel korral (protokollid siin).
 • Kohtusime Ametiühingute Keskliidu esimehe Peep Petersoniga 14.04.2016 ja rääkisime Taastuvenergia 100% kavast, põlevkivi väljumise strateegiast ehk PÕXIT-ist ning selle mõjust ja võimalustest Ida-Virumaal.
 • Oleme tükk aega rääkinud, et Eesti Energia tuleb kaheks jagada – jätta fossiilenergia surema ning minna taastuvenergiaga edasi. Plaan ise on 7-punktiline. Eesti Energia on Roheliste plaanist rakendanud esialgu vaid ühe. A. Laane: Jagamine, raviplaan, tulemus!
 • Osalesime edukalt 12.-13. Augustil toimunud Paide Arvamusfestivalil kahe aruteluga:
 • Oma 10.-ndal sünnipäeval, 25. novembril, lugesime ette kõne ja üleskutse, mida kuulsid kõik kohale tulnud sõbrad ja toetajad. Kõne on siin. Pilte saab vaadata siit ja siit.10-juubeliposter2016
 • Roheliste erakonna aseesimees small_zuleyxaizmailovaZüleyxa Izmailova valiti suuresti keskkonna- ja jätkusuutliku arengu alase tegevuse eest Anne&Stiili aasta naiseks! (tema on ka meie ägeda sünnipäevaplakati autor—>)
 • Tegevust alustas Ökoriik Eesti liikumine, mis ühendab mahemõtlejaid ja ökoinimesi: kylauudistes, arvamusfestivalil
 • Osalesime Euroopa Roheliste konverentsil Glasgow’s, kus tõdeti, et kõlapinna kasvatamiseks on vaja rohkem majanduse teemadel kaasa rääkida. Kas leiad Marko ja Lisette piltidelt üles?
 • Plaanime osaleda kevadel, 30.03-2.04. Liverpoolis toimuval Maailma ja Euroopa Roheliste ühisel konverentsil vähemalt nelja esindajaga ja vahendada seal toimuvat (link).

congress2017

 • Korraldasime merekoristustalgud, mille pilte saab vaadata siin.
 • Korraldasime koos keskkonnaorganisatsioonidega 16. detsembril meeleavalduse metsade kaitseks Keskkonnaministeeriumi ja Riigikogu ees (link, link, link). Loe rahva vara röövijate kohta lähemalt siit, siit, siit, siit ja siit. Üks värskem pressiteade meie sulest siin. Koostamisel on resolutsioon, kus anname ülevaate Eesti põlevkivi ja metsade olukorrast ja omavahelisest seotusest. Resolutsioon on planeeritud esitada ka kongressil Rohelise fraktsiooni ametliku seisukohana vastu võtmiseks.

131482

 • Noored Rohelised veavad lendorava päästmise vedurit – anna kindlasti oma hääl Marten Kuninga ja Henry Laksi lendorava laulule siin. Hääletada saab kuni 17.01. kell 17.00.
 • Noored Rohelised MTÜ said Eesti Noorteühenduste Liidu kandidaatliikmeks: link. Liitumiseks noortekogu tegemistega võta ühendust aadressil info@noored.eu.
 • Aitasime kaasa otsedemokraatia konverentsi toimumisele, tänu millele meie poolt välja töötamisel olev eelnõu on jõudmas õigusliku hinnangu faasi ning kogunud juba vähemalt 10-ne riigikogu liikme toetuse! Põhiseadust muutva eelnõu esitamiseks on vaja 21 liikme toetust. Muutmise eelnõu rahvahääletusele panekuks on vaja 61 häält.
 • Üks olemasolev võimalus rahva hääle kuuldavamaks tegemiseks on rahvaalgatus.ee portaal. Meie oleme loonud 4 algatust, mis on jõudnud ka Riigikogu komisjonide laudadele. Väikese väina ja kanepituru algatused ei ole otseselt meiega seotud, aga on samuti võetud menetlusse:

rahvaalgatused

Kui soovid kaasa aidata nende algatuste edasisele arengule, siis võta vaevaks koostada üks e-kiri pealkirja „Infopäring“ vastavatele komisjonidele (kliki meiliaadressil ja kopeeri petitsiooni link, lisa soovi korral enda poolne tekst, näiteks küsimus – “Millal teeb komisjon antud algatuse osas otsuse?”). Kui juba vähemalt 10 inimest kirjutavad, siis see mõjub!

Iga petitsiooniga kursis olemiseks pane oma e-maili aadressi vastava algatuse alla kirja ja teavitused tulevad sulle automaatselt!

Käimasolevad erakonnaga seotud algatused, millele võimalik allkirja anda:

 • Patarei merekindlus on ohus: link
 • Kodanikupalga uuringu algatus: link

Erakonna põhikirjaliste eesmärkide täitmine on tõusnud taas fosforiidisõja ja erakonna loomise aegsesse tähtsusesse!

twitterc138cad

Eestlaste keskkonnateadlikkuse uuringu järgi (Turu-uuringute AS, mai 2016) on inimesed olukorraga rahul – meile meeldib puhas õhk, puutumata loodus ja tasakaalus ökosüsteem. Miks me peaksime sellest rahvana aru saama alles pärast nende väärtuste kaotust?!?

Eesti keskkonnaseisundit tervikuna hindab 89% elanikkonnast heaks, sealjuures väga heaks 7%. Halvaks peab Eesti keskkonnaseisundit 8% küsitletutest. Ajalises võrdluses (alates 2012. aastast) on hinnangud Eesti keskkonnaseisundile aasta-aastalt paranenud.”

 

Praegu võib aga kahjulik mõju keskkonnale järsult suureneda!

Kui ei taastata keskkonnatasusid, mis kaotati 43SE-ga, Auvere jaamas põlevkiviga koos hakatakse põletama Ida-Virumaa metsi ja Rail Baltic lõhestab Eesti kaheks, ei ole me enam roheline ja loodussõbralik riik!

 Selleks, et nii ei läheks, kutsu inimesi liituma ja erakonnale annetama – rohelised juba loodust ei unusta! Veel on võimalik Eesti areng õigetele rööbastele tõsta. Olles veel mingi teise erakonna nimekirjas, saab sellest lihtsalt välja astuda järgides neid juhised: link.

Jaga infot ka sõpradele-tuttavatele, kes hoolivad Eesti keskkonnast piisavalt, et selle nimel midagi ette võtta ja reaalselt ära teha!

Kaalu ka meiega koos kohalike omavalitsuste valimisel osalemist 15. oktoobril!

KOV17 Tallinna koordineerimistoimkond:

small_olevandrestinnOlev Tinn,

Small_KyllikeReimaa.jpgKüllike Reimaa,

small_zuleyxaizmailovaZüleyxa Izmailova,

small_kaspar-kurveKaspar Kurve,

…toimkonna liikmete arv ei ole piiratud!


Üle-Eestiline toimkond peaks hoolitsema selle eest, et kohaliku elu mure jõuaks samuti juhatuse lauale. Seda koordineerib

small_joonaslaks Joonas Laks


Erakonna üldine programm on üleval aruteluks siin.

Häid ettepanekuid ja muudatusi saab sisse viia juba kevadel toimuval üldkogul!

Vastavalt kehtivale programmile täidame järgmiste komisjonide juhtide kohad:

 • RIIK JA KOGUKOND
 • ÕIGUS
 • RAHANDUS (rahandus, maksundus)
 • MAJANDUS (majandus, energeetika, transport ja logistika, merendus, side)
 • MAAMAJANDUS JA TOIT (maamajandus,
 • KESKKONNAKAITSE (keskkonnakaitse, metsandus, linnakeskkond, loomakaitse)
 • SOTSIAALNE KAITSE JA TERVISHOID (tööhõive, sotsiaalkindlustus ja sotsiaalabi, tervishoid, rahvastikupoliitika)
 • HARIDUS JA KULTUUR (koolieelne-, alus-, põhi-, kesk- ja kutseharidus, kõrgharidus, elukeskne õpe, kultuur)
 • SISE- JA KAITSEPOLIITIKA (sisekaitse, väliskaitse)
 • VÄLISPOLIITIKA (globaalne koostöö, rahvusvaheline keskkonnapoliitika)

Kohti hakkame täitma jooksvalt kuni üldkogu toimumiseni – huvist palume teada anda aadressil juhatus@erakond.ee. Soovi võib avaldada ka mitme komisjoni juhtimiseks. Tühjad kohad täidetakse pärast järgmist volikogu valitud juhatuse liikmete poolt. Volikogu määrab programmitoimkonna.

Tänapäeva ühiskond ja Eesti leiab end keset suurt ebakindlust – pidevalt kasvav sõjalise konflikti oht, ühiskonna kihistumine, tarbimise kasvu ja globaliseerumisega kaasnev ning kliimamuutused võivad tunduda hirmsad trendid kui jälgida toimuvat üksi. Nendele probleemidele on olemas lahendused. Kõige vastu ei saa ja muutused võtavad aega, aga võimalusest nendega toime tulekuks ja leevendamiseks tuleb kinni haarata ja tegutseda!

Seisa meiega rohelised ei karda!


 131489.JPG

ÜLESKUTSE TEGUDELE:

 • Allkirjasta rahvaalgatused siin ja siin. Hääleta lendorava laulu video poolt siin. Jaga!
 • Tule juhatuse koosolekule 17.01.2017 kell 18:15 aadressil P.Süda 1, Tallinn.
 • Avalda soovi ruumide kasutamiseks aadressil joonas.laks@gmail.com.
 • Anna juhatusele teada oma soovist kandideerida kohaliku omavalitsuse valimistel aadressil juhatus@erakond.ee. Samale aadressil võib kirjutada ka oma ideid/muresid/mõtteid. Vastame hiljemalt 48h jooksul.
 • Kui ei ole veel liige, siis avalduse saad täita siin!
 • Jälgi ja jaga meie sotsiaalmeediakanaleid. Jagades kasuta viidet @rohelised.
 • Järgmine üldkogu toimub kevadel – arvesta sellega juba varakult!
 • Erakonna töö korraldamiseks vasta palun infokanalite küsitlusele siin (1-2 min).
 • Toeta erakonda ja/või noortekogu liikmemaksu püsikorralduse ja/või -annetusega. Iga euro on tähtis! PÄRISELT!

Erakond Eestimaa Rohelised

Noored Rohelised MTÜ


2017 aasta värv on ROHELINE! Kui tahad, et miski meie tähelepanu köidaks, siis kasuta märksõnu koos #-märgiga ja lisa lõppu @Rohelised. Täpsemad juhised tulevad enne märtsi koos juhatuse 2017 eesmärkidega.

pantone-color-of-the-year-lee-eiseman-quote

#Greens2017 is — Greens from all corners of the world — debates about big issues like climate change, democracy, migration —  music and poetry — elected representatives from local councils, national and European parliaments — exchanging skills and training — taking the next steps to build a truly global Green movement — exploring the politics of hope.


LISAD:

Lisa 1 – Meediakajastused

Lisa 2 – EER X sünnipäevakõne 25.11.2016

Lisa 3 – Erakond Eestimaa Rohelised tulude kokkuvõte 2016

Lisa 4 – EU KOV roheliste üleskutse (22.10.2016)

Lisa 5 – Keskkonnakomisjoni 7.06.2016 koosoleku protokoll seoses lendorava rahvaalgatusega

Lisa 6 – Roheliste liikmeks astumise avaldus

Lisa 7 – Erakond Eestimaa Rohelised koosolekute 2016 protokollid

131481

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s